Přírodní detoxikace těla a pevná imunita

Oslabený imunitní systém bývá příčinou mnoha problémů a zdravotních potíží. Jedním z hlavních faktorů, který imunitu posiluje nebo naopak oslabuje je detoxikace organismu.

Správně probíhající detoxikace je nejlepší cestou, jak imunitní systém přirozeně podpořit a posílit. Každý jsme však jiný, a zatímco u některých osob probíhá přirozená detoxikace bez problémů, u jiných je nutné detoxikaci podpořit zevně.

 

detoxikace_tela

Novodobé rčení: „V detoxikovaném těle imunní duch!“

 

Efektivní detoxikace a posílená imunita

Detoxikace organismu s imunitním systém velmi úzce souvisí. Jak? Imunita neboli obranyschopnost je schopnost organismu vyrovnat se s cizorodými látkami, které organismus neumí rozložit a vyloučit.

Detoxikace je proces, který organismus zbavuje škodlivých látek – toxinů, které do něj pronikají. Pokud detoxikace neprobíhá správně, v organismus se hromadí všechny škodlivé látky, toxiny a volné radikály a imunitní systém je neustále přetěžován. Výsledkem je oslabená imunita, chatrné zdraví a zvýšená náchylnost k nemocem.

 

oslabena_imunita

Oslabený organismus je mnohem náchylnější a rychle ho „skolí“ obyčejná rýmička

 

Proč je přirozená detoxikace tak důležitá?

Detoxikace v lidském těle probíhá neustále. Tělo se za pomoci vnitřních orgánů (játra, ledviny, trávicí systém, lymfatický systém) a přirozených očistných procesů zbavuje škodlivých a jedovatých látek, které se do něj dostávají z okolního prostředí (strava, životní prostředí, stres apod.). Způsobů, jak vyloučit škodlivé látky, existuje několik.Jak tělo vylučuje škodlivé látky?

 • močovým systém – vylučováním
 • oběhovým systém
 • trávicím systémem
 • dýchacím systémem
 • kůží a potními žlázami

Při nedostatečné detoxikaci je tělo zanášeno toxiny a volnými radikály a jednotlivé systém jsou přetěžovány. Organismus nefunguje tak, jak by v ideálním případě měl.

Nejlepší cestou, jak takové situaci předejít, je starat se o svůj organismus, aby docházelo k plynulému a bezproblémové odvádění toxinů. Toxiny jsou nebezpečné látky, které ve velké množství ohrožují zdraví a způsobí i psychické problémy.

Pokud však organismus zanedbáváme, toxiny se začnou nebezpečně hromadit. A příliš velké množství toxinů oslabí obranyschopnosti organismu – imunitu, což se může projevit vznikem méně či více závažných nemocí.

Jaké nemoci může způsobit nedostatečná detoxikace?

 • oslabená imunita
 • únava, vyčerpání
 • deprese, úzkosti
 • nachlazení, chřipka
 • bolesti hlavy
 • alergie, astma
 • kožní problémy
 • cukrovka
 • nemoci kardiovaskulárního systému
 • nádorová onemocnění

 

VIDEO: Vše o detoxikaci

 

Příčiny oslabené imunity

Jak již bylo výše uvedeno, imunitní systém brání organismus před cizorodými látkami, který jej mohou poškodit. Jsou to nejrůznější viry, bakterie, pyl, prach, chemikálie a jiné látky.

Pokud je imunitní systém dostatečně silný, nemají tyto látky šanci. V opačném případě je imunitní systém nedokáže zastavit a “objeví” se nemoc. Imunitní systém oslabuje nejen okolní prostřední, ale také životní styl. A to platí i pro detoxikaci.

Na imunitu má negativní vliv:

 • nezdravá životospráva
 • nedostatek pohybu
 • silný stres
 • znečištěné životní prostředí – život ve městě versus na venkově
 • léky – antivirotika, antibiotika apod.
 • vážné nemoci – cukrovka, rakovina, leukémie atd.

VÍTE, ŽE silný stres dokáže imunitní systém snížit o polovinu během pár desítek minut? Stres má na imunitní systém zásadní vliv. Občasný stres mu prospívá, avšak dlouhodobá stresová zátěž má na imunitu velice neblahý vliv. Stres organismus doslova vysává. A opět narážíme na souvislost s detoxikací. Oslabená imunita se rovněž podílí na selhání přirozených detoxikační schopnosti.

stres_a_detoxikace

Kterou cestou se vydáte vy?

 

Imunita, detoxikace a zdravý životní styl

A nyní pozitivní zpráva. Imunitní systém i detoxikaci můžeme ovlivnit dost dobře sami a to úpravou životního stylu. Otázka detoxikace nabývá na důležitosti právě nyní v období přicházejícího jara.

Hodně lidí pociťuje vyšší únavu. Je to tím, že zima na organismus klade daleko vyšší nároky a v těle se přes zimu nahromadí daleko více toxinů. Trápí-li vás únava, nemoci a špatné zažívání řešením může být právě detoxikace.

 

jablecna_dieta

TIP: Vyzkoušejte rychlou 7 denní jablečnou dietu pro detoxikaci střev

 

Občasné očistné detoxikační kůry jsou určitě prospěšné. Využít lze přírodní látky nebo speciální detoxikační prostředky. Nejsou však samospasitelné.

Úplně nejlépe pro své zdraví uděláte, pokud se zamyslíte nad svým životním stylem  a položíte si následující otázky:

 • Jak vypadá váš jídelníček?
 • Máte pravidelný pohyb? Sportujete?
 • Máte dostatečný spánek? Odpočíváte?
 • Prožíváte každý den stres?
 • Kouříte? Pijete často alkohol?

Jak zněly vaše odpovědi? Buďte k sobě upřimní a na otázky si odpovězte dle skutečnosti. Pokud ve vašem jídelníčku převládají tučná, smažená, sladká jídla, polotovary, málo se hýbete a navíc denně kouříte a dopřejete si alkohol, nemůžete očekávat, že váš organismus bude pracovat jako švýcarské hodinky. A jednorázová detoxikační kůra vám v takovém případě nepomůže. Rozhodně ne natrvalo.

Jediným způsobem, jak trvale zlepšit detoxikaci a posílit imunitu je změna životního stylu k lepšímu. Nemusíte tak učinit ihned. Někdy jsou lepší menší ale jisté krůčky než jeden krok, po kterém následuje pád.

Pozvolna měňte stravovací návyky, začněte chodit na procházky a omezte kouření. A nezapomínejte na pitný režim. Bez alkoholu samozřejmě.

Tímto způsobem se začne organismus posilovat sám – obnoví se přirozená detoxikaci a dojde k posílení imunitního systému. Budete se cítit lépe, pohodověji, šťastněji a zdravěji.

 

Přírodní prostředky a detoxikační doplňky stravy – pomáhají?

V souvislosti s imunitou a detoxikací se hovoří o potravinách, které je podporují. Jedná se zejména o bylinky, zeleninu, ovoce a tzv. superpotraviny. U řady z nich byly pozitivní účinky na zdraví prokázány a jejich zařazením do jídelníčku uděláte jedině dobře.

Imunitní systém posílí rakytník řešetlákový, třapatka nachová neboli Echinacea, šípek, česnek, cibule, křen a zejména hlíva ústřičná. Detoxikační proces zase podpoří medvědí česnek, kopřiva dvoudomá, smetanka lékařská, ostropestřec mariánský a další.

hliva_a_imunita

Hlíva ústřičná na posílení imunity má velký vliv

 

VÍTE, PROČ se hlívě ústřičné přezdívá elixír mládí? Hlíva ústřičná obsahuje vitamíny C, D, K a B-komplex, zinek, selen, draslík, mastné kyseliny, bílkoviny, vlákninu a glukany. Proto je považovaná za jednu z nejzdravějších hub. Posiluje imunitu, reguluje hladinu cholesterolu, snižuje hladinu tuku, regeneruje játra a má pozitivní vliv na kardiovaskulární systém. Přitom se nejedná o žádnou exotickou a nedostupnou potravinu. Hlívu je u nás běžně rostoucí houbou a dokonce se pěstuje podobně jako žampióny.

Detoxikaci podpoří také speciální detoxikační kůry v podobě tabletek či rozpustných nápojů. Mohou být velmi účinným pomocníky při očištění organismu. Důležité je vybrat si kvalitní produkty vyrobené z čistě přírodních látek.

Například instantní nápoj Prodetox proces detoxikace posílí a urychlí. Obsahuje zdraví prospěšné látky důležité právě pro očištění těla od škodlivých látek. Stále se však jedná o doplněk a ne náhražku za zdravý životní styl, vyvážený jídelníček a pohyb!

VÍTE, KTERÉ potraviny podpoří detoxikaci? Přečtěte si náš článek Tipy na 10 potraviny pro rychlý detox.

detoxikacni_potraviny

Detoxikaci podpoří i úplně běžné potraviny

 

Myslete na sebe a detoxikujte!

Lidský organismus je dokonalý stroj, které dokáže fungovat dlouhá léta bez problémů. Musíme se však o něj starat, ne jej úspěšně ničit. Myslete na to, až zase poběžíte do fast foodu a po rychlém obědě  zasednete na několik hodin za počítač.

Myslete na to, až si místo zdravé procházky na čerstvém vzduchu sednete doma k televizi. Myslete na to každý den a zkuste to změnit kvůli sobě samotným.

ČTĚTE TAKÉ o 12ti běžných bylikách s detoxikačním účinkem

 Přírodní detoxikace těla a pevná imunita

5 (100%) 1 hlasovPowered by the Product Review Wordpress Theme