Detoxikace organismu: Proč je důležitá?

Lidé své zdraví příliš opomíjí a zanedbávají. Každý den dobrovolně procházíme stresem v honbě za kariérou či osobními úspěchy, celé dny trávíme sezením v kanceláři či doma sledováním oblíbených televizních pořadů a základem našeho každodenního jídelníčku jsou chemicky ošetřované potraviny a nejrůznější uměle vyrobené polotovary. Lidský organismus trpí a volá o pomoc. Signály, které vysílá v podobě šířících se civilizačních chorob, bohužel umanutě ignorujeme.

Existovaly časy, a v běhu dějin se nejedná nijak o závratné číslo, kdy se lidé namísto vysedávání v kancelářích, koukání do počítačů a hraní s mobilními telefony aktivně hýbali po celý den. Každý den věnovali podstatnou část svého času rozmanitým činnostem na poli, ve stodole i ve stavení. Jedli pouze potraviny, které si sami vyprodukovali a vyrobili. Tehdy byli lidé zdraví a silní.

Jistě, i tyto doby měly své nepopiratelné nevýhody a vrátit se k takovému způsobu života již dávno není možné. Lidstvo zbohatlo a v souvislosti s tím zpohodlnělo. Veškerá snaha vedoucí k ulehčení života se v podstatě obrátila vůči nám samotným. Dnes chováme zvířata jako domácí mazlíčky a pro vše potřebné si zaskočíme do obchodu. Pardon, zajedeme. Pro lepší pocit si tu a sem dáme zeleninový salát a občas se věnujeme nějakému sportu. Aby se neřeklo. Domnívat se však, že dřívější tvrdý způsob života nahradíme půlhodinovou procházkou denně, není úplně reálné.

Nedostatek jídla

Současná společnost si na nedostatek jídla nemůže stěžovat

 

Hledání nové cesty

Poslední roky ukazují, že umělé upravované a vyrobené potraviny lidskému zdraví nejenže neprospívají, ale dokonce mu dosti škodí. Každodenní konzumace tučných, slaných a sladkých jídel obsahujících velké množství nezdravých látek si vybírá svou daň. Lidé jsou unavení, podráždění, častěji trpí nadváhou až obezitou a ještě častěji je postihují nejrůznější nemoci (bolesti hlavy, zvýšený tlak, zvýšená hladina cholesterolu v krvi, obezita, cukrovka, onemocnění srdce a cév, psychické poruchy, Alzheimerova choroba, rakovina a další).

Namísto, aby se současný moderní člověk zamyslel nad svým stylem života, navštěvuje lékaře, absolvuje četná vyšetření a vzorně polyká prášky na cokoliv. Pokud by však lépe svém tělu naslouchal, pochopil by, že nemoc je zoufalým voláním po změně nikoliv po lécích.

Naštěstí se začínají se objevovat lidé, kterým na jejich zdraví skutečně záleží, a tuto osvětu se snaží rozšiřovat dál kolem sebe. Ke slovu se tak stále častěji dostávají alternativní způsoby zdravějšího stravování založené na co nejvíce přirozených, čerstvých a minimálně upravených potravinách. I v obchodech lze nakoupit zdravé potraviny, stačí se pouze dívat, číst složení a přemýšlet nad vším, co svému tělu “dopřejeme”.

Společně s tím se u hovoří o nutnosti očistění čili detoxikaci organismu. Co ale tato detoxikace je, co obnáší a v čem je prospěšná?

 

Přirozená detoxikace nestačí. Bohužel

Ačkoliv slovo detoxikace působí moderním dojmem, nejedná se vůbec o nic nového. V lidském těle totiž přirozená detoxikace probíhá neustále každý den. Ať chceme či nikoliv do těla pronikají škodlivé a toxické látky například z okolního prostředí či jídla. A proto se některé tělesné orgány “zaměřují” přímo na vylučování těchto látek z organismu. Jedná se především o játra, ledviny a střeva.

Hlavním příčinou zhoršujícího se zdraví jsou špatné fungující játra. Tento velice důležitý a pro dobré zdraví nepostradatelný orgán má podstatný vliv na udržování rovnováhy těla a dokáží zneškodnit obrovské množství nežádoucích umělých a chemických látek (např. léky), které se v těle udržují. Zároveň produkuji žluč potřebnou ke správnému trávení tuků. Ledviny se zase starají o vyloučení všech toxických látek ven z těla.

Bohužel moderní doba lidskému zdraví neprospívá. Lidský organismus je stále více zatěžován zvyšujícím se množstvím škodlivých látek (tzv. toxiny) ze znečištěného okolního prostředí a také nezdravého způsobu stravování. Do oslabeného organismu snáze pronikají viry, paraziti a bakterie, které se podílí na dalším ničení zdravého organismu. V rámci přirozené detoxikace se organismus nestíhá dostatečně pročistit, protože potřebné orgány jsou jednoduše řečeno přetížené. Nejde tedy o nastartování detoxikace, ale především o její podporu.

 

Detoxikace versus nezdravý životní styl

Na nedostatečné detoxikaci se podílí zejména “nešťastný” současný způsob život, který je patrný zejména u “západní” civilizace.  Žalostně málo přirozeného pohybu na čerstvém vzduchu, sedavé zaměstnání v nevětraných nebo naopak příliš větraných kancelářích, strava plná nezdravých chemikálií, častý stres či přílišná konzumace alkoholu či cigaret má na proces přirozené detoxikace jednoznačně negativní vliv.

Pokud bychom se pravidelně hýbali, dodržovali pitný režim a jedli podle zásad zdravé výživy, pak je reálná šance, že by se lidský organismus vzpamatoval a opět se dokázal sám zbavovat těchto škodlivých látek v rámci již zmíněné přirozené detoxikace.

Zatím je však situace taková, že zdravého životního stylu lze dosáhnout s vynaložením velkého úsilí. Obchody jsou přeplněné polotovary a téměř všechny potraviny obsahují alespoň minimum umělých přísad. Velké množství lidí se denně stravuje v restauracích v lepším případě a v horším navštěvují rychlá občerstvení. A jak je známo, jídla z těchto velmi “oblíbených” stravovacích zařízení obsahují příliš velké množství toxických látek, než aby se jich tělo dokázalo zbavit samo vlastními silami.

Fast food

Fast foodová “lahůdka” jako současná představa rychlého oběda

 

Řešení? Mysleme na své zdraví

Je-li vám vaše zdraví drahé, zamyslete se nad svým současným stylem života. Sportujete pravidelně? Jíte často v restauracích a v rychlém občerstvení? Je vaše kuchyň plná rychlých polotovarů? Koupíte si raději polévku v sáčku, než abyste si ji doma uvařili z čerstvých surovin? Pociťujete často únavu, špatnou náladu, trápí vás trávicí problémy, jako je nadýmání, zácpa či průjem? Máte nadváhu? To vše a další příznaky jsou známkou nedostatečné detoxikace.

Nejlepším a nejjednodušším řešením je radikální změna životního stylu. Rychlého pročištění organismu dosáhnete několikadenním postěním, kdy budete jíst pouze lehká dietní jídla připravovaná z čerstvých potravin a zdrojem pitného režimu bude čistá voda, čerstvé zeleninové šťávy či kvalitní bylinné čaje. Pomoci vám mohou také detoxikační kůry, které zahrnují komplexní a důkladnou očistu pomocí ověřených přírodních látek (bylinky), rozličných technik (úprava stravy, půst, apod.) a speciální detoxikační produkty.

Zdravá strava.

Není toto lepší pohled než do regálů v supermarketech?

V rámci procesu očistné detoxikace se organismus očistí ode všech nežádoucích toxických látek, zbaví se parazitů, bakterií i plísní a prostřednictvím zdravé stravy získá zpět dostatek všech vitamínů, minerálů a dalších stopových prvků důležitých pro nový a zdravější způsob život.

Nečekejte okamžité zázraky. Dlouhodobě zatěžovaný organismus potřebuje pro svou očistu čas a to až několik měsíců v závislosti na věku, fyzické kondici i celkovém zdravotním stavu. Jakkoliv vám celý proces přijde náročný a vaše silná vůle si projde očistcem, výsledky vás o smyslu celého snažení přesvědčí. Po důkladném pročištění všech svých orgánů si rázem budete si připadat lehčí, volnější, zdravější a plni energie.Detoxikace organismu: Proč je důležitá?

4.5 (90%) 2 hlasovPowered by the Product Review Wordpress Theme