Detoxikací prospějete také své pokožce

Nevěřte reklamám, které říkají, že vaše problémy s pletí vyřeší zázračný a také patřičně drahý krém. Chcete-li mít pevnou, hladkou a jemnou pleť bez viditelných vad, je třeba zhodnotit celkový zdravotní stav. Pupínky, červené skvrnky a zašedlý tón může značit špatné zdraví, které se projevuje i na naší pleti.

Nalijme si čistého vína. Jedině zdravá pokožka může vypadat opravdu bezchybně. Na pleti je vidět každý i sebemenší nedostatek, který nás trápí. Problémy s pokožkou ženy často řeší záplavou kosmetických výrobků od pleťových vod, přes masky až po zázračné krémy. Jsou ochotné za všechny “nutné” přípravky utratit tisíce korun měsíčně, a přitom by stačilo zamyslet se nad svým životním stylem. Zdravá a čistá pokožka totiž nepotřebuje žádné drahé krámy.

 

Základem pevného zdraví i hebké pleti je organismus očištěný od toxinů

Každý den je lidský organismu nucený přijímat škodlivé a jedovaté látky – tzv. toxiny. Pokud toxiny nedostáváme z těla ven včas, zanáší organismus, zpomalují funkčnost všech důležitých tělesných orgánů a všeobecně neprospívají lidskému zdraví. Příliš velké množství toxinů se nutně podepisuje také na vzhledu pokožky, která je jakousi vizitkou našeho zdraví. Přímým projevem nahromaděných toxinu jsou ekzémy, kožní vyrážky a pupínky připomínající akné.

Utrácet peníze za drahé krémy a zanášet své tělo škodlivými látkami z jídla a pití je KONTRAPRODUKTIVNÍ.

Pokožka není pouze obličej a ruce, které jsou vidět. Jedná se o největší orgán pokrývající celé lidské tělo. Je tedy logické, že přesně odráží životní styl. Ani nejlepší a nejdražší krémy z celého světa nedokáží zamaskovat vnitřní nesoulad a nečistotu. Mnohem lepším a často i levnějším způsobem je zdravý životní styl, který nejlépe nastartujeme detoxikační kůrou. Detoxikace totiž nepomáhá “pouze” zdraví, ale je také účinnou cestou k mladistvé a čisté pokožce bez pupínků a skvrn.

cream-679746_640

Žádný na světě problémy s pokožkou nevyřeší úplně

Jak nejlépe pečovat o pleť?

Tím nechceme říci, že o pleť není potřeba pečovat. Jen není dobré hledat řešení pouze v krémech ale spíše v celkovém přístupu k životu. Pleť samozřejmě vyžaduje každodenní péči a ideální je při ní používat přírodní prostředky, které obsahují minimum chemických složek. Pleťová tonika, krémy i masky si samy snadno připravíte doma nebo je zakoupíte ve speciálních obchodech.

Pravidla správné péče o pleť:

 • Odličování – bez odlíčení by žádná žena neměla jít spát. Pleť zanesená toxiny a ještě navíc zbytky líčidel si přes noc neodpočine.
 • Čištění – k čištění pleti je vhodné tonikum, které pleť dočistí a uzavře póry.
 • Krémování – na závěr pleť promažte krémem.
 • Maskování – jednou za čas pleti prospěje maska. Nejlépe své pleti prospějete, pokud si ji připravíte doma z přírodních surovin. Pro citlivou pleť je vhodný heřmánek, suchá pleť zase ocení výživnou medovou masku, vlhkost pokožce dodá maska z jablek.

Pokožku často trápí nedostatek živin uvnitř těla. Zelené superpotraviny jsou nejlepším zdrojem živin nejen pro pleť, ale i pro vlasy či nehty. 

koupit Blendeu

 

Nejlepší dobou pro detoxikaci organismu jsou jarní měsíce

Časté střídání teplot, nízké venkovní teploty, mráz, sníh a chladný vítr pokožce nijak nesvědčí. Zima dává pleti zabrat, pleť je oslabená, chybí ji cenný vitamín D a působí bezbarvě a mdle. Právě proto je ideální dobou pro její detoxikaci přicházející jaro.

Detoxikaci bychom neměli směrovat pouze na pleť, ale měla by se týkat celého těla. Mnozí lidé si detoxikaci pletou s dietami nebo dokonce hladovkami. Ve skutečnosti se však jedná o změnu životního stylu, jehož základem se stane čerstvá a zdravá strava, odpočinek a samozřejmě i pravidelný pohyb, který prokazatelně lidskému zdravím prospívá.

A co lidskému zdraví neprospívá v žádném případě?

 • tučná jídla
 • smažená jídla
 • jídla obsahující větší množství soli a glutamátů
 • příliš kořeněná jídla
 • jídla z bílé mouky
 • příliš velké množství mléčných výrobků
 • polotovary
 • sladkosti
 • slazené nápoje
 • káva
 • alkohol
 • kouření

I detoxikace má svá pravidla, a podstoupit by ji měl člověk, který ví co děla a proč. Detoxikace vyžaduje silnou vůli a odhodlání. Při detoxikaci dojde k důkladnému pročištění těla od toxinů a usazených látek. Po absolvování detoxikace nečekejte okamžité zázraky. Každé tělo se se změnou popere individuálně. Záleží také na intenzitě znečištění organismu. Odměnou za trpělivost vám bude pevnější zdraví a potažmo i mladší vzhled a zářivá pokožka.

fruit-651130_960_720

Zdravý jídelníček plný čerstvého ovoce ocení i vaše pleť

Budete překvapení, jak se změna zažitých stravovacích návyků projeví i na celkovém vzhledu k pleti, stejně jako pohyb nejlépe na čerstvém vzduchu. Běhejte, jezděte na kole nebo vyrazte na procházku do přírody. Pohyb prospěje nejen fyzickému, ale i psychickému zdraví.

Nezapomínejme na saunování a wellness

Celkovému zdraví a tedy i zdravé pleti rovněž prospěje pravidelné saunování a to alespoň jednou týdně. Pro saunování hovoří jeho dlouhá tradice, která k nám přišla z daleké Skandinávie. Zdejší národy jsou známé tím, že téměř každá domácnost má vlastní saunu. Dnes už je sauna běžné dostupná a nejvíce ji oceníme v chladných zimních dnech, lidské zdraví však prospívá celoročně.

Saunování totiž posiluje celkový imunitní systém a pomáhá urychlit vyloučení škodlivých látek pryč z těla ven. Díky intenzivnímu pocení pročistí pokožku od toxinů a navíc zvýší její prokrvení až o 50 procent! Teplo a vlhkost proniká do všech částí těla a všude “páchá” dobré skutky. Kromě vlivu na imunitu, dochází k urychlování metabolismu a lepší výživě buněk.Ochlazování studenou vodou mezi jednotlivými fázemi saunování a s ní spojenou detoxikaci ještě více umocní.

women-936549_960_720

Saunování prospívá zdraví a psychické pohodě

Společně se saunováním podporují detoxikaci i další nejrůznější  wellness procedury, jako je vířivá koupel, pára, hydroterapie, relaxační masáže, aromaterapie, zábaly a další. Každá z těchto wellness procedur nejen příznivě působí na zdraví, má detoxikační účinky,  ale zároveň je také velice příjemná a pozitivně ovlivňuje i psychický stav.

Jaké prospěšné účinky má wellness?

 • psychická pohoda
 • uvolňuje svalové napětí
 • zlepšuje prokrvení
 • podporuje činnost lymfatické systému
 • posiluje imunitu
 • podílí se na detoxikaci organismu

 

Závěrečný tip na detoxikační kůru z Himalájské soli

Himalájská sůl má silné detoxikační účinky. Její zastánci tvrdí, že 30minutová koupel přináší stejné výsledky jako intenzivní třídenní očistným půst. Při koupeli dochází k uvolňování škodlivých látek ven a naopak do těla pronikají minerály obsažené v soli. Nejlepší prý je, pokud si koupel dopřejete při jednom z měsíčních cyklů, kdy je tělo na svém vrcholu a případná detoxikace má nejvyšší účinky.

Návod:

Do mísy vsypte 10 polévkových lžic Himalájské soli a zalijte ji vroucí vodou. Nechte louhovat po dobu 10 minut a teprve poté ji vlijte do vany, v niž je napuštěná voda o teplotě 37°C. Koupel by neměla trvat déle než 20 až 30 minut.Detoxikací prospějete také své pokožce

5 (100%) 1 hlasovPowered by the Product Review Wordpress Theme