Klystýr čistí, ale ničí střevní mikrofloru

Živočišné produkty, mouka, cukr a lepek se pomalu dostávají na seznam životu nebezpečných potravin. Údajně nám zanáší střeva, negativně působí na funkci vnitřních orgánů a celkové poškozují zdraví.

Také způsobují obezitu, cukrovku a další vážné choroby. Takové a podobné informace slýcháme a čteme stále častěji. Jakoby tyto potraviny a suroviny mohly za všechny problémy lidské populace.

Namísto, aby lidé se zamysleli nad životním stylem a změnili jej, hledají “zázračná” řešení, která je problému zbaví. Dlouhé roky se stravují šíleným způsobem, nehýbou se, a když se dostaví následky v podobě zdravotních problému, tváří se překvapeně.

Ke slovu se tak dostávají různé domácí receptury, které slibují zázračné uzdravení, ale často spíše uškodí. Patří mezi ně také klystýr?

koblihy

Denně se lidé ládují sladkými a tučnými jídly. Lze se divit, že se necítí zrovna fit a jsou obézní?

 

Klystýr má napravit to, co jsme spackali

Lidé se v obavě o své zdraví občas chovají nerozumně. Namísto, aby zdravě přemýšleli nad tím, co jí, neustále hledají “mouchy”. Někde si přečtou, že každý člověk má zanesená střeva jedovatými toxiny, a hned si běží udělat domácí klystýr, který vyřeší všechny jejich zdravotní problémy od trávicích obtíží až po pupínek na obličej. Právě o klystýru se píše, že je velmi zdravý. Ve skutečnosti může zdraví spíše uškodit.

TIP: Skutečně zanešeným střevům uleví i směs zelených superpotravin Blendea SUPERGREENS. Klikněte a čtěte o podrobných účincích. 

blendea

Nahromaděný odpad ve střevech údajně  může za většinu zdravotních problémů, včetně ekzému a vyrážek. Nezdravá strava v kombinaci s nedostatkem pohybu má za následek zpomalený lymfatický systém a špatnou funkci vnitřních orgánů, které se mimo jiné starají o přirozenou detoxikaci těla.

Klystýr, což je zevně podpořený výplach střev, údajně střeva očistí od nánosu škodlivin šetrným způsobem, vrací střevům schopnost zásobovat organismus živinami a znovu nastartuje imunitní systém.

Vnitřní orgány opět začnou fungovat na 100 %, zmizí nepříjemný zápach z těla a klystýr navíc podpoří hubnutí. Cítíte se nezdravě, máte průjem nebo zácpu? Udelejte si klystýr při zácpě!

žaludek a střeva

Pro správnou funkci střeva podporují vyváženou stravu. Ale jít dobrovolně na klystýr?

 

Druhy klystýru

Klystýr si můžete provést sami doma. Někdy postačí projímavé minerální vody a směsi. Nemá-li člověk na domácí klystýr “žaludek” a projímavé vody mu nestačí, může se vypravit do některého z center, které provádí tzv. hydrocolon terapii, což je klystýr prováděný terapeutem za pomocí přístroje. O důvěryhodnosti těchto center a jejich upřímného zájmu o lidské zdraví je na místě pochybovat.

Projímavé minerální vody a směsi podpoří správnou funkci střev a vhodné jsou i pro cílené vyprázdnění obsahu střev, aniž byste museli absolvovat klystýr. Nejlepší je prý Zaječická hořká voda, Šaratice, Epsomská sůl a slaná voda, u které se doporučují jogínské cviky Šank Prakšalána.

Například Zaječická voda se prodává i v lékárnách. Má projímavé účinky a pomáhá při zažívacích problémech. Denně se doporučuje vypít maximálně 0,4 l. Dočíst se však můžete, že lidé vypijí i 1 až 2 litry během jedné hodiny!

CO JETO ŠANK PRAKŠALÁNA? Jedná se o speciální jogínské cvičení, při kterém se popíjí obyčejná slaná voda. Cvičení má podpořit “projití” vody trávicím traktem a následné očisty tlustého střeva. Popis metody najdete v článku Šank prakšalána – očista trávicího ústrojí.

pití slané vody

Zodpovězený dotaz ze stránek Ulékaře.cz

Hydrocolon terapie je prý pokročilý a intezivnější klystýr. Probíhá vleže na zádech a trvá přibližně jednu hodinu.

Dobrovolný účastní si nejprve lehne na bok. Terapeut poté rektálně zavede plastový tubus, do něhož je opakovaně napouštěna a vypouštěna vlažná voda. Voda povzbudí střevní peristaltiku a střevo důkladně omyje.

Po vyjmutí tubusu je nutné důkladně vyprázdnění na toaletě, díky kterému se ze střev dostanou i zatvrdlé kusy stolice. Procedura je prý bezbolestná a někdo ji popisuje jako příjemnou.

 

VIDEO: Jak detoxikovat tělo, aneb co je hydrocolon terapie

Domácí klystýr si můžete provést doma, chcete-li své tělo zbavit všech jedovatých látek a detoxikovat jej. Doma provedený klystýr vyjde levněji a provádět si jej můžete, kdy se vám zachce. Tuto informaci samozřejmě berte s nadsázkou. Na internetu se ji však dočtete včetně podrobného návodu.

Domácí klystýr: – jak na to? Návod na domácí klystýr najdete například na stránkách Elixírmládí.cz:

JE LIBO KÁVU? Někteří léčitelé doporučují kávový klystýr. Stačí si uvařit kávu, nechat ji vychladnout a použít ji místo obvyklé vody. Kávový klystýr údajně pomáhá při nemoci ledvin a jater.

černá káva

Čerstvě uvařenou kávu lze využít různými způsoby

 

Neodborně provedený klystýr zdraví neprospívá

Tento názor sdílí odborníci a lékaři, kteří před výše uvedenými praktikami důrazně varují. Očista střev bez odborného lékařského vedení může zdraví poškodit, a to zejména v případech, kdy se do vody přidávají různé chemikálie.

Narušení vnitřního prostředí může vyvolat nadýmání, křeče, zvracení, elektrolytickou nerovnováhu a v nejhorším případě i selhání ledvin.

Na stěnách vnitřního střeva totiž žjí i bakterie, které lidskému tělu pomáhají. Klystýrem může dojít k vyplavení těchto důležitých bakterií. Aby je znovu získal, musí po nějakou dobu brát probiotika a prebiotika, které střevní rovnováhu obnoví.

Některé detoxikační metody jsou pro tělo spíše zátěž než vzpruha. Tou nejlepší metodou je přirozená detoxikace založená na zdravém stravování a pohybu. Pokud se člověk dlouhodobě stravuje špatně a nehýbe se, nemůže očekávat, že jej půlhodinový klystýr zbaví všech problémů. To vyžaduje větší a delší úsilí v podobě změny životního stylu.

DÁLE ČTĚTE: Levná přírodní detoxikace v podobě salátové okurky. Klystýr čistí, ale ničí střevní mikrofloru

3 (60%) 3 hlasovPowered by the Product Review Wordpress Theme