Trápí vás trávící potíže? Naordinujte si detoxikaci!

Nepříjemné trávicí potíže postihují lidstvo odjakživa bez ohledu na věk i pohlaví. Některé projevy jsou lehce nepříjemné, jiné mohou mít velmi bolestivý průběh. Neobvyklé nejsou ani trvalé problémy se zažíváním či dokonce alergické projevy na některé druhy jídel. Co je příčinou a existuje řešení?

Vliv na špatně fungující trávicí systém nemusí mít zásadně nezdravý jídelníček, na vině může být také genetický původ, infekce, bakterie či chemické léky. Každopádně, ať už je hlavní příčinou strava, aktuální zdravotní stav nebo genetika postiženého, situaci lze napravit a v mnoha případech dokonce úplně vyřešit. Stačí najít správné řešení. Vzhledem k tomu, že každý člověk je individuální, nelze však aplikovat jedno stejné řešení pro všechny.

 

Genetika versus jídelníček – kdo může za potíže?

Chceme-li najít řešení, je nutné poznat nepřítele. V tomto případě je třeba odhalit hlavní příčinu problémů s trávením. Většinu případů tvoří lidé, jejichž zažívací potíže způsobuje pouze nezdravá strava s nízkým obsahem životné důležitých látek, málo aktivního pohybu, sedavé zaměstnání a neustálý stres. Ač to tak nemusí na první pohled vypadat, je to ta lepší varianta. Při troše dobré vůle a trpělivosti je problematické trávení snadno řešitelné.

Horší jsou potíže způsobené genetikou či dědičnými chorobami. Zde nestačí pouhá úprava jídelníčku, důležitá je i pomoc odborného specialisty na výživu i lékaře. V mnoha případech jsou odhaleny potravinové alergie. Často tak stačí vynechat nežádoucí potravinu způsobující trable a problém je během krátké doby vyřešen. Samozřejmě se člověk musí smířit s tím, že ona dieta spojená s vyloučení potraviny je doživotní.

V obou případech je nutné udělat první krok a pak další a další menší krůčky, které nás dovedou k pevnému zdraví a plné síle. Neobejdeme se bez silné vůle, sebeovládání a chuti provést tuto životně důležitou změnu. Existuje totiž příliš mnoho potravin, které člověku sice škodí a ke životu je vlastně vůbec nepotřebuje, ale jednoduše je zvyklý je konzumovat denodenně.

Typickým příkladem je cukr, mouka, sůl a další látky, které se přidávají do různých potravin. Tyto nezdravé potraviny se mermomocí snažíme nahradit něčím podobným, namísto toho, abychom hledali vhodnější a hlavně zdravější alternativy. Není lepší místo medu a umělých sladidel jíst raději méně sladkého? Je opravdu nutné pít slazené nápoje a cpát do sebe uzeniny s nadbytkem soli? Je smutnou pravdou, že lidé raději snáší trávící potíže, než aby se vzdali některých potravin, jejichž vyřazení by na jejich zdravotní stav mělo doslova osvobozující vliv.

lump-sugar-549096_960_720

Příliš velké množství cukru škodí zdraví a je jednou z příčin obezity.

 

Pár slov o trávicím sytému a jeho potížích

Veškeré životně důležité látky (minerály, vitamíny a další) dostáváme do organismu prostřednictvím jídla a pití. Zdaleka ne každá potravina takové látky obsahuje a většina dnešních uměle připravovaných, pěstovaných a vyráběných potravin obsahuje i látky, které lidskému zdraví spíše škodí než prospívá. Podle statistických údajů trpí trávicími problémy až 40 procent lidstva na celé planetě!

Jak funguje trávící systém? Potraviny, které konzumujeme, musí projít celým trávícím traktem. Lidské tělo jednotlivé potraviny rozkládá na menší molekuly a ty pak vstřebává a využívá. Zbytek vyloučí v odpadních látek. Tak by to mělo vypadat v ideálním případě. Bohužel vinou jídelníčku složeného z nezdravých potravin, genetických poruch, velkým množstvím škodlivých bakterií a pravidelným bráním léku, se v lidském organismu hromadí škodlivé a toxické látky – toxiny.

Ony toxiny způsobují trávicí potíže, jako je plynatost, nadýmání, pálení žáhy, zácpa, průjem  či IBS (syndrom dráždivého konečníku). Každý z nás se občas s nějakým zmiňovaným problémem potká a obvykle se nejedná o nic zásadního. Pokud se ale tyto obtíže objevují často a opakovaně a doprovází je navíc únava, závratě, poruchy spánku či častá potřeb močení, vnímejte je jako úpěnlivé volání vlastního těla o pomoc. Člověk, který tyto projevy ignoruje a stravuje se i nadále stejným způsobem, si zadělává na vážné zdravotní potíže.

Pociťuje na sobě více následujících příznaků? Nastal čas pro změnu

 • Nadváha
 • Flatulence, plyny a nadýmání
 • Nedostatečné trávení
 • Chronická zácpa
 • Syndrom dráždivého tračníku (IBS)
 • Vysunuté břicho
 • Alergie na různé druhy jídla
 • Ztížené dýchání a silně zapáchající stolice
 • Paraziti ve stolici
 • Častá nachlazení
 • Vracející se bolesti hlavy
 • Kožní problémy
 • Dráždivost, náladovost
 • Únava a slabost

appetite-1239200_960_720

Nezdravá strava má zásadní vliv na to, jak se člověk cítí i vypadá.

 

Očistěte své tělo od jedů

Odhalili jste příčinu? Pak je na čase přistoupit k očistě a zbavit se všech škodlivých a jedovatých látek, které se v našem těle hromadily po dlouhá léta. A k tomu samotná změna stravovacích návyků, byť by byla sebedůslednější, stačit nebude. Potřeba bude cílená detoxikace organismu, která tělo zbaví odpadních látek, vyčistí všechny důležité tělesné orgány, střevní trakt i průtok krve.

Vhodné nejsou ani nejrůznější “zaručené” domácí recepty, jako jsou antacida, projímadla či žlučopudné léky. Bez předpisů a jejich znalosti mohou napáchat více škody než užitku. Řešením je detoxikace – cílená dieta, střevní očista a trvalá změna stravovacích návyků. Nejprve provedeme vydatnou očistu tlustého střeva pomocí vlákniny. Tím se zbavíme nahromaděných toxických nálepů, parazitů a usazenin.

Při tomto procesu je nutné organismu dodat vzácné bakterie, které udržují rovnováhu střevní flóry a posilují imunitní systém. Trávicímu systému se uleví a dostaví se pocit energie a svěžesti. Obnoví se správná funkce střev. Nakonec se provede detoxikace jater, krve, mozku a v podstatě celého těla. Ideálním pomocníkem je kvalitní vláknina, ovoce, zelenina, vitamínové doplňky a chybět nesmí ani pohyb. Díky detoxikaci se organismus naučí lépe využívat všechny přijaté živiny, díky čemuž vás již nebude přepadat známý “vlčí” hlad.

 

Sestavte si vhodný jídelníček

Mnoho lidí udělá zásadní chybu, že se po absolvování detoxikace vrátí k původnímu jídelníčku. Změna jídelníčku by však měla být trvalého rázu. Uvědomělé stravování a zdravý životní styl je nejlepším způsobem, jak dosáhnout lepšího fyziologického stavu, definitivního odstranění trávicích potíží a zlepšení celkové pohody.

smoothie-865632_960_720

Zdravá a výživná snídaně je základem každého dne.

Zdravá strava se může zpočátku zdát jako lehká alchymie, než si na její pravidla zvyknete. Vhodné je vynechat kávu a černý čaj a omezte i mléčné výrobky. U čerstvých ovocných šťáv neuděláte chybu lehkým zředěním. Obiloviny, jako je pšenici, žito, ječmen, oves a rýži nahraďte bramborami, pohankou, tvrdou pšenicí, prosem či kukuřičnou moukou. Mnoho lidí netuší, že by večer nemělo jíst potraviny bohaté na vlákninu. Vláknina je sice užitečná, ale její větší množství během spánku může vyvolat střevní potíže, jako jsou křeče, průjem a nadýmání.

Občasným problémům s trávením se samozřejmě nelze zcela vyhnout. K jejich rychlému vyřešení ale postačí lehká očista, případně přísnější dieta a bude po problému.Trápí vás trávící potíže? Naordinujte si detoxikaci!

Oznámkujte násPowered by the Product Review Wordpress Theme