Yucca

 

V této recenzi na detoxikaci organismu se podíváme na výrobek Naturvita Yucca. Hlavní složkou je tedy exotická rostlina Yucca (též Juka.) Výtažky z rostliny se běžně přidávají do výrobků s detoxikačními účinky.

VLASTNOSTI
 Cena
 54 Kč
 Prodej v ČR
 ANO
 100% přírodní
 ANO
 Dlouhodobé výsledky
 NE
 Doporučujeme
 NE
HODNOCENÍ
 Účinnost
 Rychlost
 Bezpečnost
 Dlouhodobost
 Kvalita-Cena

NAŠE KOMPLETNÍ RECENZE

V dnešní recenzi přípravků na detoxikaci organismu se podíváme na výrobek Naturvita Yucca. Hlavní složkou je tedy exotická rostlina Yucca (též Juka.) Výtažky z rostliny se běžně přidávají do výrobků s detoxikačními účinky.

Yucca

NATURVITA Yucca 60 tablet

V článku zjistíme, jak yucca působí a proč je tak velmi rozšířenou složkou mnoha detoxikačních přípravků.

Yucca – zásobárna prospěšných saponinů

Yucca se přirozeně vyskytuje v pouštních oblastech Mexika a jihu USA. Tamní domorodí indiáni ji znají již stovky let jako přísadu do vaření a významnou složku dlouhodobých půstů.

Yucca obsahuje tzv. saponiny – chemické sloučeniny přírodního původu. Právě saponiny mají vliv na očistu organismu, resp. trávicí soustavy. Lidově se nazývají také „přírodní střevní mýdlo“.

Yucca

Yucca ve své přirozené podobě

Obsažené saponiny se dělí na ve vodě nerozpustné (terpenové) a ve vodě rozpustné (stearanové). V střevní soustavě působí nerozpustné saponiny jako odstraňovač hrubých nečistot a usazenin. Rozpustný typ zachycuje jemnější struktury nečistot a toxinů, které tak dokáže odfiltrovat z krve a tělních tekutin.

Dlouhodobější užívání účinně snižuje krevní cholesterol a napomáhá oslabovat tukové nánosy, které se často ukládají na vnitřní straně cév a tepen (příčina aterosklerózy – kornatění tepen). Tímto onemocněním jsou nejvíce ohroženi starší lidé, avšak zbystřit by měli i lidé bez pohybu a zdravé stravy.

Yucca – detoxikační účinky:

  • zbavuje žaludek a střeva nánosů nečistot
  • snižuje cholesterol v krvi
  • odebírá zdroj energie rakovinotvorným buňkám, jejichž „výživou“ je právě cholesterol
  • pročišťuje žlučové cesty
  • působí jako prevence před žlučovými kameny
  • urychluje hojení drobných ran
  • zabraňuje rozvojem zánětů a infekcí
  • „filtruje“ tělesné tekutiny od škodlivin (viry, bakterie, plísně, mikroby, nadbytečné tělesné kyseliny, karcinogenní buňky, těžké kovy, chemikálie a jiné cizorodé škodliviny)

Saponin na detoxikaci jako saponát na nádobí

Na mastné nádobí běžně používáme saponáty a na stejném principu fungují i saponiny. Stejně „změkčují“ nánosy tuků, které jsou tak mnohem snadněji odbouratelné a tělo je úspěšně vylučuje. Opět zdůrazňujeme, že celý proces vyžaduje čas, protože nánosy v záhybech na nerovné stěně střev jsou často velmi staré, pevné a doslova „zažrané“.

Yucca

Dlouhodobé působení saponinů pomáhá z těla vylučovat usazené tuky tak, jako saponát z nádobí (zdroj)

Očistu si je třeba představit jako postupné uvolňování usazenin v drobných „úlomcích“. Tělo je vyloučí jako součást stolice (příp. moči). Kompletní očista trávicího traktu se pro dospělého člověka dá stanovit až na rok, případně více. Záleží na stupni zanesení, které je přímo závislé na životosprávě uživatele.

Přípravky z Yuccy vám lékař nejčastěji doporučí i při diabetu II. typu. Jelikož cukrovkáři také velmi často trpí zanesením cév, zvýšeným cholesterolem a špatně se hojícími ranami, Yucca velmi dobře ovlivňuje i zlepšení průběhu jejich onemocnění.

Yucca a problémy s klouby

Dalším cenným přínosem Yuccy je její působení na kondici pohybové soustavy (opět ocení zejména senioři). Saponiny zklidňují záněty a otoky, které jsou doprovodným jevem revmatu a artritidy. Tato onemocnění mají na svědomí drobné krystalky vápenatých solí a kyseliny močové.

Yucca pomůže zmírnit i nepříjemné artritické bolesti.

Saponiny pomáhají udržovat nižší hladinu kyselin v těle, což omezuje tvorbu krystalků. Onemocnění sice nevyléčíte, ovšem s Yucca lze rapidně snížit jejich nepříjemné příznaky.

Nežádoucí účinky Yuccy

Yucca působí velmi přínosně, ale když se orgány začnou plně očišťovat, uživatel může v dané části těla pociťovat mírnou bolest nebo zvýšenou teplotu. Pro organismus je šok, když se z něj v krátkém čase začnou vyplavovat všechny lety shromážděné nečistoty.

Případné pnutí, bolest či teplota poukazují na zvýšenou aktivitu orgánu, který (posílený očistou) začíná intenzivněji pracovat a snaží se vyloučit cizorodé látky co nejdříve.

Tento proces však poukazuje na fakt, že orgány začínají pracovat správně, což je cílem celé detoxikace.

Překvapit může i spavost nebo naopak nespavost. Spavost přichází kvůli snaze organismu o odpočinek po vysílení při intenzivnější zátěži orgánů. Předcházet jí může naopak nespavost, která je zase následkem „napružením“ organismu a přílivu energie.

Zpozorovat můžete i nápadné ztmavnutí moče. Může za to vyšší obsah nečistot, které tělo vylučuje. Je třeba dodržovat pitný režim, případně ho ještě zvýšit oproti návykům. Tělo tak bude odvádět látky rychleji a častěji, přičemž v měchýři se díky pravidelnému močení nebude vyskytovat tolik škodlivin.

Má užívání Yuccy omezení?

Jedno omezení má, a to pro lidi s různými lékařskými implantáty. Yucca přirozeně podporuje tělo při vylučování cizorodých látek, ale i těles z organismu. Lidé s implantátem často užívají léky, které vlastně „klamou“ organismus, aby pomůcku akceptoval a nesnažil se ji vyloučit (záněty, zvýšená tvorba buněk).

Účinky Yuccy by se tedy mohly nepříznivě „bít“ s účinkem léků. V takových případech užívání konzultujte s lékařem.

Jinak je yucca bezpečná, neobsahuje konzervanty, lepek ani umělá barviva či aromata.

NATURVITA Yucca 60 tablet

Tablety jsou vyrobeny z extraktu rostliny. Získává se sušením vylisované šťávy a následným lisováním prášku do tvrdých tablet. Tablety jsou obohaceny o přírodní probiotikum inulin.

Užívání Yuccy vaše peněženka vůbec nepocítí. Yucca od Naturvita stojí 56 Kč (cca. 2 €). Balení obsahuje 60 tablet, takže denní doporučená dávka vychází na méně, než 4 centy.

Navíc je obohacena o probiotikum inulin, který se stará o podporu tvorby probiotických kultur v trávicí soustavě. Nedostatek těchto bakterií se odráží na nesprávném trávení a problémy (plynatost, zácpy, průjmy).

 Yucca

4.2 (84.44%) 9 hlasov

ZÁVĚR

Výrobek Naturvita Yucca hodnotíme jako produkt vhodný pro dlouhodobou detoxikaci organismu. Výhodou je zejména dostupná cena, kterou nepostřehnete ani při ročním užívání. Specialisté doporučují absolvovat tuto nenáročnou detoxikační kúru alespoň jednou za 5 let. Mrzí nás ovšem skutečnost, že na trhu je množství komplexnějších výrobků, které yuccu obsahují, ovšem spolu s dalšími složkami. Ty v mnoha případech pozitivní účinky ještě více zintenzivňují, a zároveň působí i na jiné obtíže, ne jen ty, způsobené znečištěním. Prohlédněte si i ostatní recenze detoxikačních přípravků. Doporučujeme účinkem "bohatší" doplňky stravy.

VLASTNOSTI
 Cena
 54 Kč
 Prodej v ČR
 ANO
 100% přírodní
 ANO
 Dlouhodobé výsledky
 NE
 Doporučujeme
 NE
HODNOCENÍ
 Účinnost
 Rychlost
 Bezpečnost
 Dlouhodobost
 Kvalita-Cena
click here to visit website

Napište vlastní recenzi

Jméno (povinné)
VAŠE HODNOCENÍ
Účinnost

Rychlost

Bezpečnost

Dlouhodobost

Kvalita-Cena

E-mail(povinné)
Váš komentář
Powered by the Product Review Wordpress Theme